Jak dołączyć do ZHP?

Chcesz zostać harcerzem lub harcerką? A może jesteś rodzicem i chcesz, by Twoje dziecko dołączyło do Związku Harcerstwa Polskiego? To bardzo proste! Do ZHP może należeć każdy, kto ma na to ochotę i wyraża chęć przynależności do naszej organizacji.

W zależności od wieku, przygodę z harcerstwem można rozpocząć w różnych grupach metodycznych:

  • 6-10 lat – gromada zuchowa
  • 10-13 lat – drużyna harcerska
  • 13-16 lat – drużyna starszoharcerska
  • 15-21 lat – drużyna wędrownicza

Aby do nas dołączyć lub zapisać dziecko wystarczy podjąć trzy proste kroki:

Trzy proste kroki

1
Znajdź gromadę/drużynę w swojej okolicy

2

Skontaktuj się z drużynową/drużynowym

3

Przyjdź/przyprowadź dziecko na zbiórkę

Gromady i drużyny działają w Oświęcimiu, Brzeszczach, Jawiszowicach i Woli.  Zachęcamy do zapoznania się z dostępnym na naszej stronie wykazem gromad zuchowych, drużyn harcerskichdrużyn starszoharcerskich oraz drużyn wędrowniczych, gdzie znajdują się informacje dotyczące terenu działania danej jednostki, jej kadry oraz terminów zbiórek.

Niezbędne będzie wypełnienie pisemnej zgody na przynależność do ZHP.

W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu z kadrą gromad i drużyn, a także Komendą Hufca.

Accessibility Toolbar