Strona główna 5 Aktualności 5 Ochrona danych osobowych w ZHP

Ochrona danych osobowych w ZHP

Katarzyna Dzida
28.01.2021
Phm. Renata Dziędziel - zastępczyni komendanta hufca ds. organizacyjnych. Fot. Maciej Hatłas

28 stycznia obchodzimy Dzień Ochrony Danych Osobowych. Jak w ZHP dba się o bezpieczeństwo danych osobowych?

„Każda osoba przetwarzająca dane w naszej organizacji posiada ukończone szkolenie i certyfikat w zakresie ochrony danych. Wymiana zdjęć, plików i informacji odbywa się przez narzędzia Office365, do których dostęp wymaga logowania i jest chroniony poprzez podwójne uwierzytelnienie. Dane są trzymane w chmurach zabezpieczonych hasłem, a nie na nośnikach zewnętrznych. Dodatkowo ograniczamy do minimum informacje, jakie zbieramy. Wszystko to robimy, aby dbać o nasze dane osobowe. Zachęcam także do zapoznania się ze stroną https://uodo.gov.pl/pl/138/1221 – można na niej dowiedzieć się, jak chronić informacje o sobie” – mówi phm. Renata Dziędziel, zastępczyni komendanta hufca ds. organizacyjnych.

ZHP dokłada starań, aby dane osobowe były przetwarzane w sposób zapewniający zgodność z prawem i bezpieczeństwo. W tym celu ZHP powołał inspektora ochrony danych, do którego dane kontaktowe podajemy poniżej:

Andrzej Rybus-Tołłoczko
zhp-iodo@rt-net.pl
tel. + 48 888 942 222
fax: +48 22 339 0606