Strona główna 5 Aktualności 5 Zbiórka na nowy sztandar

Zbiórka na nowy sztandar

Katarzyna Dzida
24.08.2020

Zmiana patrona hufca wiąże się z potrzebą kupna nowego sztandaru, który będzie dumnie reprezentował nasze środowisko na uroczystościach oraz ceremoniach. Jednocześnie od ponad 10 lat używamy sztandaru, który jest niewłaściwy, ponieważ powstał w czasach, gdy w godle Polski orzeł nie miał korony. 

W ZHP sztandar odgrywa kluczową rolę odróżnienia danej jednostki od innych. Jest również symbolem ideałów, do osiągnięcia których dąży każdy harcerz, oraz tradycji, na jakich opiera się działanie organizacji.  Koszt wykonania sztandaru wynosi około 8000 złotych. Nasze działania nie są nastawione na zysk, dlatego nie jesteśmy w stanie sami sfinansować tego przedsięwzięcia. W związku z tym prosimy – dołóż swoją cegiełkę! Do zebrania pozostało nam 3000 zł.

Aby wpłacić na zbiórkę, wejdź na stronę: https://zrzutka.pl/6hkmwy 

Jesteś rodzicem zucha? Może ktoś w Twojej rodzinie jest harcerką lub harcerzem? Jesteś instruktorką lub instruktorem? W przeszłości byłeś harcerzem lub byłaś harcerką? W takim razie wiesz, jak ważnym symbolem jest sztandar. Wesprzyj naszą zbiórkę! 

W listopadzie 2019 roku nasz hufiec rozpoczął kampanię bohater. Jest to zaplanowany ciąg działań wychowawczych i programowych, w trakcie których członkowie hufca poznają sylwetkę wybranego bohatera. Zwieńczeniem kampanii będzie nadanie hufcowi nowego imienia.  Uroczystość ta odbędzie się już 5 września. Naszym nowym bohaterem zostanie harcmistrz Edmund Wilkosz, były komendant naszego hufca oraz bohater walk pod Monte Casino.  

Liczymy na Twoją pomoc! Zostań jednym z fundatorów naszego nowego sztandaru!