Strona główna 5 Służba 5 Ponad 500 maseczek ochronnych przekazanych do szpitala

Ponad 500 maseczek ochronnych przekazanych do szpitala

Katarzyna Dzida
07.04.2020

Akcja prowadzona przez nas pod hasłem #szycietożycie przynosi pierwsze rezultaty. W piątek 3 kwietnia instruktorki z Hufców ZHP Oświęcim i Kęty przekazały przedstawicielom Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu – pani Magdalenie Foks oraz doktorowi Andrzejowi Jakubowskiemu – 518 maseczek ochronnych uszytych przez wolontariuszy. 

Przedsięwzięcie to nie byłoby możliwe bez pomocy społeczności naszego powiatu, która zaangażowała się w szycie maseczek, a także bez podarowanych nam materiałów niezbędnych do szycia – bawełny, flizeliny i tasiemek.  

“W akcję zaangażowani są mieszkańcy całego powiatu oświęcimskiego – obecnie mamy 30 wolontariuszy szyjących maski ochronne, 9 kierowców rozwożących im materiały niezbędne do szycia, a także 13 darczyńców. Serdecznie dziękujemy za każde okazane wsparcie. Jednocześnie zachęcamy kolejne osoby, by dołączyły do naszej inicjatywy” – mówi phm. Wojciech Kubica, Komendant Hufca ZHP Oświęcim. 

 Osoby, które chcą włączyć się do naszej akcji lub też dowiedzieć się o niej więcej zapraszamy do przeczytania poprzedniego wpisu – ,,Akcja #szycietożycie”