Strona główna 5 Aktualności 5 Nowy sztandar hufca

Nowy sztandar hufca

Katarzyna Dzida
06.09.2020

5 września br. na Rynku Głównym w Oświęcimiu odbył się uroczysty apel, na którym naszemu hufcowi nadano nowy sztandar oraz imię hm. Edmunda Wilkosza. Wśród gości znaleźli się m.in. pan Janusz Chwierut – Prezydent Miasta Oświęcim, pani Teresa Jankowska – członkini Zarządu Powiatu Oświęcimskiego, pani Halina Musiał – Zastępczyni Wójta Gminy Oświęcim, pan Łukasz Kobielusz – Zastępca Burmistrza Gminy Brzeszcze, pani Janina Paszek – siostrzenica hm. Edmunda Wilkosza, dawni komendanci naszego hufca, a także darczyńcy i fundatorzy naszego nowego sztandaru. 

W imieniu fundatorów akt nadania sztandaru podpisał pan Janusz Chwierut, Prezydent Miasta Oświęcim. Wręczył on sztandar komendantowi ZHP Chorągwi Krakowskiej, hm. Mariuszowi Siudkowi, który następnie przekazał sztandar na ręce komendanta Hufca ZHP Oświęcim, hm. Wojciecha Kubicy. 

Wyciąg z rozkazu L8/2020 Komendanta ZHP Chorągwi Krakowskiej:

[…]

15. Inne

15.1. Informuję o zmianie imienia Hufca ZHP Oświęcim z Więźniów Oświęcimia na harcmistrza Edmunda Wilkosza

[…]

Czuwaj!

hm. Mariusz Siudek