Strona główna 5 Aktualności 5 Harcerska Akcja Letnia w innej formie

Harcerska Akcja Letnia w innej formie

Katarzyna Dzida
22.05.2020

Szanowni Państwo,

kolonia zuchowa i obóz harcerski to ważny element roku harcerskiego i nie wyobrażamy sobie, żeby w tym roku miały się nie odbyć. Niestety obecnie w związku z sytuacją epidemiologiczną większość wydarzeń jest odwoływana – my jednak mimo wszystko chcemy zorganizować Harcerską Akcję Letnią, choć w innej formie niż ta, jaką zaplanowaliśmy. Priorytetem dla nas jest troska o zdrowie Państwa dzieci, jak i naszych wychowawców.

Kadra gromad i drużyn pracuje nad innymi rozwiązaniami, które pozwolą w bezpieczny sposób podsumować całoroczną pracę jednostek. Organizując HAL, chcemy dać kadrze poczucie sprawczości, a dzieciom namiastkę normalności. Mamy nadzieję, że harcerskie lato uda nam się spędzić razem, choć inaczej niż zwykle. Trwają rozważania, jaka forma będzie najlepsza – wstępnie myślimy nad półkoloniami lub krótszymi biwakami, żeby ograniczyć liczbę osób biorących udział w danym wydarzeniu.

Prosimy o cierpliwość – to dla nas wszystkich ciężka sytuacja, nadal też czekamy na regulacje rządowe. O szczegółach planowanych przedsięwzięć będziemy informować na bieżąco.