Co zabrać na biwak/obóz

Na biwak lub obóz pakujemy się do jednego plecaka. System nośny dopasowujemy do sylwetki, sprawdzamy czy plecak po spakowaniu nie ugniata nas, nie obciera. Zwracamy uwagę aby taśmy i troki nie zwisały z plecaka. Upewniamy się czy przytroczona karimata lub śpiwór trzyma się mocno. Kurtkę przeciwdeszczową pakujemy w łatwo dostępne miejsce i nie zapominamy o niżej wymienionych rzeczach:

• mały plecak

• śpiwór

• karimata

• trampki

• legitymacja szkolna i/lub dowód osobisty

• pieniądze

• kurtka

• bielizna

• podkoszulki

• bluza

• spodnie

• mundur (getry, wywijki, dół mundurowy, pas, bluza mundurowa, beret/rogatywka/krakuska/furażerka/kapelusz)

• ręcznik

• przybory toaletowe (szczoteczka, pasta do zębów, mydło itp.)

• niezbędnik

• menażka

• kubek

• długopis

• zeszyt

• latarka

• igła, nici

• śpiewnik

• prowiant (jeżeli proszą o to drużynowi)

• zapas wody lub napoje niegazowane

• przyjmowane leki

• ładowarka do telefonu

• klapki

• ubrania do ubrudzenia/zniszczenia

• dodatkowo warto pamiętać o uprzednim naładowaniu telefonu, jeżeli bierzemy go ze sobą.

Ostatni rzut oka na listę i już wiesz, że spakowałeś się jak trzeba wink

Informujemy również, że członkowie naszego hufca mogą skorzystać z 15% zniżki na produkty firmy MAŁACHOWSKI oraz firmy PAJAKSPORT w Bielsku-Białej za okazaniem karty członkowskiej ZHP lub książeczki harcerskiej. Zachęcamy również do zakupów niezbędnych akcesoriów w Sqadnicy Harcerskiej w Krakowie.