Zapraszamy do Juszczyna!

Baza obozowa Hufca Oświęcim znajduje się we wsi Juszczyn - 12 km od Makowa Podhalańskiego.

Jest bazą specyficzną, typową do organizacji prawdziwych obozów harcerskich. Minimalna ilość infrastruktury stałej (murowane są tylko latryny) powoduje, że nie trudno u nas o klimat obozowej przygody i niepowtarzalne przeżycia.

Teren bazy to rozległa polana, znajdująca się nieopodal wiejskiej drogi z której łatwo trafić do bazy. Baza podzielona na 2 części, przecięta jest czystym górskim strumykiem Cadynką, który w upalne dni sprawdza się doskonale. Co istotne dla harcerzy, nie jest miejscem znanym, nie znajduje się na liście kurortów ani nie jest mekką turystyczną. Część bazy dla bezpieczeństwa (w szczególności zuchów) jest oświetlony, co pomaga również służbie wartowniczej.

Baza znajduje się ok. 200 metrów od niebieskiego szlaku prowadzącego z Kojszówki na Halę Krupową

Na naszej bazie z powodzeniem można organizować kolonie zuchowe i obozy harcerskie realizowane w różnych fabułach i tematykach.

Baza jest doskonałym miejscem wypadowym na piesze wycieczki w Beskid Żywiecki (Babia Góra – najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego - 1725 m. n.p.m., Hala Krupowa, Pasmo Policy).

Korzystna lokalizacja oraz dobre połączenia komunikacyjne (PKS, PKP) pozwala na organizację jednodniowych wycieczek do:

• Krakowa,
  • Zakopanego,
  • Suchej Beskidzkiej – zamek Komorowskich z 1554 roku, zwany „Małym Wawelem”, karczma Rzym,
  • Rabki – znana miejscowość uzdrowiskowa,
  • Wadowic – miejsce urodzin Papieża Jana Pawła II
  • Kalwarii Zebrzydowskiej – Sanktuarium Maryjne wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, zamek Lanckorońskich w Lanckoronie
  • Oświęcimia – Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau Oświęcim-Brzezinka

Baza wyposażona jest w:

• namioty obozowe typu NS,
  • wysokie i niskie dychy, namioty kadrowe 6 i 8 osobowe – mogące pomieścić w sumie ok. 150 osób
  • namiot jadalnia typu brytyjskiego mieszczący ok. 100 osób, doskonale nadaje się również jako świetlica (dla wygody wyposażamy go również w światło i prąd),
  • kuchnię pod wiatą (spełniającą wymogi SANEPID) z wyposażeniem mogącym obsłużyć grupy do 150 osób,
  • sanitariaty tj. prysznice (3-4), rynny (20 stanowisk), latryny murowane (4 + 2 dla kadry). Wszytko znajduje się na terenie bazy, średnio 30 m od namiotów,
  • namiot ambulatoryjny z zapleczem sanitarnym,
  • podstawowe zaplecze sportowe.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o skontaktowanie się z komendantem hufca:

pwd. Adam Góralczyk

e-mail: goral19@gazeta.pl

Zobacz profil naszej bazy na Facebooku