Aktualności

V Oświęcimski Turniej Grunwaldzki przeszedł do historii

V Oświęcimski Turniej Grunwaldzki przeszedł do historii

W dniach 20-22 kwietnia 2018 odbył się V Oświęcimski Turniej Grunwaldzki. W piątkowy wieczór uczestnicy podzieleni na trzy trasy zostali wprowadzeni w fabuły swoich tras. Sobotę spędzili aktywnie - pierwszy blok zajęć stanowiła ciekawa gra miejska, w trakcie której mogli m.in. spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, tworzyć zbroję rycerską z kartonów czy nauczyć się tańczyć menueta. Po obiedzie zuchy udały się na zwiedzanie zamku, a następnie miały zajęcia na szczycie wieży zamkowej. Harcerze w tym czasie brali udział w zajęciach z pierwszej pomocy, po których również udali się do zamku. Harcerze starsi z kolei odwiedzili pasiekę i skansen pszczelarski w Grojcu. Wieczorem wszyscy mieli możliwość uczestnictwa w kawiarenkach, m. in. z grami planszowymi. W niedzielę odbyło się podsumowanie tras oraz uroczysty apel, na którym byli obecni również zaproszeni goście - Prezydent Miasta Oświęcim, Pan Janusz Chwierut, który objął wydarzenie swoim patronatem; Pani Wioletta Oleś - Dyrektor Muzeum Zamek w Oświęcimiu; Pani Anna Wiśniewska - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Oświęcimiu. Rywalizację na trasie zuchowej wygrał patrol "Łowcy Przygód", a wyróżnienie zdobył patrol "Mali Odkrywcy"; na trasie harcerskiej zwycięski okazał się patrol "Pół Boru", a wyróżnienie powędrowało do patrolu "17 GDH Neverin"; wśród harcerzy starszych najlepszy był patrol "Ogniste płomyki", natomiast wyróżnienie zdobyły "Jaczki". Dodatkowa nagroda za najlepsze zdjęcie promujące miasto Oświęcim została przyznana patrolowi "Orliki".

OTG nie mogłoby się odbyć bez ważnych partnerów, którymi byli: Miasto Oświęcim (współorganizacja i dofinansowanie oraz objęcie wydarzenia patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim), Muzeum Zamek w Oświęcimiu, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Królowej Jadwigi w Oświęcimiu. smiley

Więcej zdjęć można znaleźć na facebooku ► Oświęcimski Turniej Grunwaldzki

Baza obozowa w Juszczynie

+ kuchnia spełniająca wymogi SANEPID
+ namioty obozowe typu NS
+ koszt osobodnia to tylko 35zł

Dowiedz się więcej